O nas

Mennica Kresowa powstała w 2008 roku w Białymstoku jako alternatywa dla sytuacji na ówczesnym rynku numizmatycznym. Jesteśmy dynamicznie rozwijającą się firmą, łączącą przeszłość z nowoczesnością. Przy wykonywaniu naszych produktów korzystamy z technik tradycyjnej sztuki mincerskiej, ręcznej pracy artystów oraz rozwiązań najnowszych technologii komputerowych. Wysoka jakość ostatecznego wyrobu stanowi dla nas najważniejszy cel działalności. Nasze produkty to sztabki z czystego złota i srebra, monety numizmatyczne, medale, żetony oraz monety zastępcze (waluty lokalne). Nasze wyroby wyróżniają się prostotą i pięknem, kunsztem oraz doskonałością wykonania. Unikalne serie oraz niewielkie nakłady czynią z nich także doskonały produkt kolekcjonerski.

W naszej działalności odnosimy się do tradycyjnego nazewnictwa monet. Nasze miedziaki, talary i dukaty odpowiadają wartości materiałów z jakich są wykonane. Dukaty - najcenniejsze monety w historii, to monety wybite w złocie, talary – to monety srebrne, zaś miedziaki – w naszej wersji bite są z miedzi lub z mosiądzu.

W ciągu ostatnich 3 lat naszej działalności zrealizowaliśmy ponad 500 wyjątkowych projektów monet i medali, co jest prawdziwym ewenementem, zważywszy na jakość naszych numizmatów i stawia nas w czołówce mennic nie tylko w Polsce, ale i w Europie.